ISSN 1308-8483
Karşıyaka'nın Filizleri için kamera karşısına geçtiler


Karşıyaka'nın Filizleri için kamera karşısına geçtiler
Türkiye’nin sanat ve spor camiasının en ünlü isimleri, Karşıyaka’nın Filizleri Projesi için bir araya geldi. Aralarında; Cem Yılmaz, Arda Turan, Hadise, Zuhal Olcay, Selçuk Yöntem, Haluk Bilginer, Sıla, Engin Altan Düzyatan, Volkan Konak ve Serdar Ortaç'ın da bulunduğu 40'a yakın ünlü isim çektikleri tanıtım filmi ile Filizlere destek çağrısı yaptı. Başkan Akpınar “Bir Türkiye projesi haline gelen Karşıyaka’nın Filizleri’ne destek olan sanat ve spor camiasından tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Karşıyaka Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine karşılıksız burs sağlamak için başlatılan ve kısa sürede Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olan Karşıyaka’nın Filizleri’ne, bir katkı da sanat ve spor camiasının ünlü isimlerinden geldi. Geçtiğimiz aylarda, Avrupa’nın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi seçilen Filizler için kamera karşısına geçen ünlüler, çektikleri tanıtım filmi ile tüm Türkiye’ye destek çağrısı yaptı. Yaklaşık 4 ayda tamamlanan ve -herhangi bir ücret talep edilmeden, sosyal sorumluluk bilinci ile- oluşturulan kısa film, 40'a yakın ünlü isim tarafından desteklendi.

Sanat ve spor camiasının tanınmış isimleri tarafından hazırlanan kısa film, muhteşem bir gece ile tanıtıldı. Karşıyaka’nın Filizleri’nin 1. Yıl Kutlaması ve Tanıtım Filmi’nin Galası, Karşıyaka Best Western Premier Otel’de gerçekleşti. Geceye, burs veren apartman sakinleri ve sivil toplum kuruluşları ile burs alan üniversitelilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık bin kişilik misafir katıldı. Sanat, siyaset ve medya dünyasının önemli isimleri de gecede yer aldı. Ünlülerin tanıtım videosu sosyal medyada da en çok tıklananlar arasına girerek trend topic oldu.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bugün burada buluşmamızın tek sebebi sosyal sorululuk bilincimiz ve geleceğe sahip çıkma sorumluluğumuzdur. Benim tek hedefim, insana yatırım yapmak ve hem bireysel hem de toplumsal mutluluğu yakalamaktır. Karşıyaka'nın Filizleri, işte bu duygularımıza hitap eden ve Türk halkının dayanışma duygusunu ortaya çıkartan bir projedir. Eğitim çağına gelmiş çocukların maddi olarak zorlanmalarını kabul edemezdik. Bu sorunu çözmeliydik ve bir nebze de olsa çözdük. Üniversite öğrencilerine burs vermek bizim asli sorumluluğumuz olmalı ve herkes örnek almalıdır. Biz Karşıyaka'da, apartman yöneticilerinden taksi duraklarına, muhtarlardan taşeron işçilerimize kadar bir üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Bu heyecanımız Türkiye'yi saracak. Projeye ücretsiz olarak destek veren tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Karşıyaka'nın Filizleri sadece bir eğitim ve burs projesi değil. Bu aynı zamanda bir barış ve dostluk projesidir. Filizler Projesi için Başkanımız Akpınar'ı ülkem adına, yürekten kutluyorum" derken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da "Tamamen dayanışma duygusuyla üretilen ve halkın katılımını sağlayan bu proje Türkiye'ye yayılmalı" dedi.

Gala'ya, Karşıyaka'nın Filizleri Projesi'ni, Avrupa'nın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi seçen Avrupa Kamu Yönetimi Enstitüsü'nün temsilsicisi Julia Bosse de katıldı. Bosse “Yenilikçiliği, sürdürülebilirliği, başka kurumlar tarafından uygulanabilir olması ve ekonomik büyüme üzerindeki etkilerine bakarak, bu proje yaygınlaşmalı ve örnek alınmalı” dedi. Burs alan öğrenciler adına konuşan Okan Ayar da "Bizler bu projenin içinde yer almaktan ve bu ailenin içinde bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Bu muhteşem geceye; CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Parti Meclisi Üyeleri ve Milletvekilleri, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Durur, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemalettin Avcı, Eğitim İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir, İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, sanatçılar Altan Gördüm ve Suavi, Namet Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, Milliyet Gazetesi Köşe yazarı Abbas Güçlü, yerel ve ulusal medya kuruluşlarının çok değerli temsilcileri ve köşe yazarları, proje kapsamında burs alan üniversite öğrencileri ile burs veren apartman yöneticileri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

TANITIM FİLMİNDE YER ALAN ÜNLÜLER:
Cem Yılmaz, Sıla, Serdar Ortaç, Cemal Hünal, Burçin Terzioğlu, Arda Turan, Derya Köroğlu, Selçuk Yöntem, Ceyhun Fersoy, Metin Uca, Ufuk Sarıca ve Pınar Karşıyaka, Necmi Yapıcı, Levent Üzümcü, Altan Gördüm, Zuhal Olcay, Evrim Alasya, Alp Kırşan, Volkan Konak, Zahide Yetiş, Neslihan Yeldan, Emre Kınay, Seray Sever, Altay, Sunay Akın, Haluk Bilginer, Engin Altan Düzyatan, Sumru Yavrucuk, Gupse Özay, Ali Poyrazoğlu, Hadise ve Müjdat Gezen.


1856


Son eklenen Haberler
   .:: Foça'dan Etkinlikler, Duyurular, Haberler


Saniye Bora Fıçı: “İlçeye yakışır bir temsiliyet ve aidiyet için ilk adımı attık”

31 Mart Yerel Yönetim Seçimlerinin ardından Foça’nın ilk kadın belediy...“Kışkırtıcı Eşikler” Raflarda

Dilek İşcen Akışık’ın yeni kitabı “Kışkırtıcı Eşikler”, Edebiyatist Ro...Polis Haftası dolayısıyla Foça’da tören düzenlendi

Kutlama törenine; Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Amfibi Görev Grup ve G...Atatürk’ün Foça’ya gelişinin 90. yılı kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Foça’ya gelişinin 90. yıl dönümünü ...


   .:: Foça'dan Etkinlikler, Duyurular, Haberler


Saniye Bora Fıçı: “İlçeye yakışır bir temsiliyet ve aidiyet için ilk adımı attık”

31 Mart Yerel Yönetim Seçimlerinin ardından Foça’nın ilk kadın belediy...“Kışkırtıcı Eşikler” Raflarda

Dilek İşcen Akışık’ın yeni kitabı “Kışkırtıcı Eşikler”, Edebiyatist Ro...Polis Haftası dolayısıyla Foça’da tören düzenlendi

Kutlama törenine; Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Amfibi Görev Grup ve G...Atatürk’ün Foça’ya gelişinin 90. yılı kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Foça’ya gelişinin 90. yıl dönümünü ...


   |   Hakkımızda    |    İletişim    |    Yasal Uyarı    |


    © FocaFoca.com tüm hakları saklıdır.   (03/2005)