ISSN 1308-8483

                   
Ana Sayfa
Foça
Haberler
Yazarlar
Galeri  A R Ş İ V
  Haberler
  Etkinlikler
  Mekan
  Serbest Kürsü
  Şiirler
  Söyleşiler
  Sinema
  Yeni Yayınlar
  Şenlik ve Festivaller
  Foça Deniz Öyküleri
  Müzik

4017

Yumurtalı Pancar Kavurması

   .:: Aşçı Fok'un Mutfağı'ndan  Yayın Tarihi: 17.12.2006    

Yumurtalı Pancar KavurmasıGerekli Malzeme:
5-6 Kafa pancarın yaprakları
1 adet soğan
Bir fincan zeytinyağ
3 yumurta
1oo gr. kadar İzmir tulum peyniri
tuz, karabiber,
kırmızı biberHazırlanışı: Pancar ve saplarını, daha sonra turşu yapmak üzere yapraklarından ayırıyoruz. Taze yaprakları ince ince kıyıp bir baş soğanla kavuruyoruz. Baharatlarını ilave edip kısık eteşe aldığımızda peynir ve yumurtaları ilave edip karıştırıyoruz. Yumurtaları hemen karıştırmasak daha iyi olur, çünkü; beyazları daha iyi pişerse leylak rengi olan yapraklardan salınan su yumurtalara da o tatlı rengi verecektir.
Bu kavurma işlemine peynir koymadan, yumurta kırmayıp, öylece bırakıp soğuyunca üzerine sarımsaklı yoğurt da dökebiliriz. Ayrıca biraz pul biber de çok yakışıyor.

Hem yumurtalısı hem yoğurtlusu soğuyunca gayet hoş lezzette mezeler olmakta. Açık büfeler için de, estetik renkleriyle son derece albenili duruyorlar servis tabaklarında.Pazardan satın aldığımız 1- 1,5 kg. kadar pancar ile üç ayrı çeşitte lezzet sunmak mümkün. (En az üç çeşit ve fazlası, pancar çorbasını, pancarlı makarna salatasını, pancar ezmesini de sayarsak liste uzayacak
www.ascifok.com

Okunma: 8307
Okunma: 8307
Booking.com


* Yazıların sorumluluğu yazarına aittir.
* FocaFoca'da yer alan yazı ve görsellerin, herhangi bir biçimde alınarak basılı ve/veya internet ortamında basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
* Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. focafoca.com harici linklerin sorumluluğunu almaz
* "Otel Arama" ve "Otel Rezervasyonu" hizmeti, Amsterdam / Hollanda merkezli Avrupa'nın lider online otel rezervasyonları şirketi booking.com tarafından sağlanmaktadır.

* Yasal Uyarı
    © FocaFoca.com tüm hakları saklıdır.   (03/2005)   


Tasarım ve Uygulama FocaFoca.com